dr ozenc minareci 021958 yılında doğdu. Orta öğrenimini Eskişehir Maarif ve Kadıköy Maarif Kolejleri’ nde tamamladı. İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’nden 1982 yılında mezun oldu. İki yıllık zorunlu hizmetinin ardından 1984 yılında İstanbul Haydarpaşa Numune Hastanesi’nde radyoloji asistanı olarak uzmanlık eğitimine başladı. 1986 yılında Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi radyoloji anabilim dalına geçerek 1987 yılında radyoloji uzmanı oldu.

1987-1989 yıllarında Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Radyoloji Anabilim Dalı’nda öğretim görevlisi olarak çalıştı. 1989 yılında, o tarihte ülkemizde ilk kez kurulan Nöroradyoloji anabilim dalının kurucu kadrosunda göreve başladı. Girişimsel nöroradyoloji konusunda eğitim amacıyla Zürih Üniversitesi Nöroradyoloji Enstitüsü’ nde Prof. A. Valavanis ve A.B.D. New York Beth İsrail Hastanesi’nde Prof. Alex Berenstein’in kliniklerinde çalışmalarını sürdürdü. 1991 yılında doçent ünvanını aldı. 1994 yılından beri İstanbul Tıp Fakültesi Nöroradyoloji Bilim Dalı Başkanı olarak görev yapmaktadır.

1997 yılında profesör ünvanını almıştır. Günlük çalışmalarının büyük bölümünü beyin ve boyun damar hastalıklarının endovasküler tedavisi oluşturmaktadır. Bu kapsamda; anevrizma, arteriovenöz malformasyon, arteriovenöz fistül, inme, beyin ve boyun damarlarının daralması, hemanjiom ve doğum lekeleri gibi hastalıkların tedavisi ile uğraşmaktadır. European Board of Neuroradiology sertifikasına sahiptir. Yerli ve yabancı dergilerde yayınlanmış çok sayıda makalesinin yanısıra değişik kitaplarda konusuyla ilgili kitap bölümleri bulunmaktadır.

İstanbul Tıp Fakültesi nöroradyoloji bilim dalındaki görevinden emekli olmuştur ve serbest olarak çalışmaktadır.

Üyesi olduğu mesleki kuruluşlar: